Avrupa Hareketlilik Haftası Etkinlikleri 16-22 Eylül’de

Avrupa Hareketlilik Haftası Etkinlikleri 16-22 Eylül’de

Avrupa Hareketlilik Haftası

GAE Sanal Etkinlikleri

Tarih: 16 – 22 Eylül 2020    ***   Yer: Sanal Ortam

Hacettepe Üniversitesi Mezunlar Derneği (HÜMED) olarak paydaşı olduğumuz ve 16-22 Eylül 2020 tarihlerinde gerçekleşecek olan “Avrupa Hareketlilik Haftası” kapsamında Gelecek Araştırmaları Enstitüsü (GAE) organizasyonunda, Ankara Bilim Üniversitesi işbirliğinde bir dizi etkinlik gerçekleştirilecektir.

Avrupa Hareketlilik Haftası, sürdürülebilir ve çevre dostu ulaşımın ön plana çıkarıldığı etkinliklerdir. Başta Avrupa olmak üzere dünyanın farklı ülkelerinde şehirler ya da sivil toplum kuruluşları çeşitli etkinliklerle toplumsal farkındalığı ve sahiplenmeyi artırmaktadır.


ETKİNLİK KAPANIŞI 22 Eylül 2020 günü yapıldı.


Etkinlik Detayları

Etkinliğimiz Covid-19 Salgını nedeniyle Sanal Ortamda Gerçekleştirilecektir.

KAYIT OLMAK İÇİN: https://forms.gle/fnXMkVMq7Sn8vNgo9

Avrupa Hareketlilik Haftası, sürdürülebilir ve çevre dostu ulaşımın ön plana çıkarıldığı etkinliklerdir. Başta Avrupa olmak üzere dünyanın farklı ülkelerinde şehirler ya da sivil toplum kuruluşları çeşitli etkinliklerle toplumsal farkındalığı ve sahiplenmeyi artırmaktadır.

Etkinlik orijinal sitesi: https://mobilityweek.eu/home/

Dünyanın dört bir yanından, etkinlikler düzenleyerek, projeye katkı sağlayan birçok şehir, belediye ve organizasyon bulunmaktadır. Gelecek Araştırmaları Enstitüsü olarak 16-22 Eylül tarihleri arasında, Ankara’da, çevrimiçi (online) etkinliklerimizle European Mobility Week kapsamında yer alacağız.

Etkinliğin kayıtlı sitesi: https://mobilityweek.eu/registered-actions/?country=TR&action_uid=GrLoZQgN


Hareketlilik Çekilişi: Bu çekilişte 3 ARMAĞAN VERİLECEKTİR. Çekilişte kazananlara

1 BİSİKLET,

1 KAYKAY ve

1 SCOOTER

hediye edilecektir. Çekilişe katılmak için herhangi bir etkinliğe kayıt olmanız ve etkinlik fizikselse, etkinlik anında orada bulunmanız yeterli olacaktır.


Hikâye Yarışması: 

Gelecekte Ulaşım konulu bu öykü yarışmamızda katılımcılardan karakter sayısı 15.000’i geçmeyecek birer öykü yazıp bu hikâyeleri paylaşılacak Google Forms aracılığı ile bize ulaştırmaları gerekecektir. Öyküler jürilerimiz tarafından yakında paylaşılacak kriterlerle değerlendirilecektir.

Ödüller:

BİRİNCİYE Reeder E-Kitap Okuyucu;

İKİNCİYE Storytel’den 1 yıllık üyelik;

ÜÇÜNCÜYE Storytel’den 6 aylık üyelik ödül olarak verilecektir.

Ayrıca katılan her katılımcı adına Hacettepe Üniversitesi Mezunlar Ormanı’na, Hacettepe Üniversitesi Mezunlar Derneği (HÜMED) tarafından bir fidan bağışlanacaktır.

Başvurmak için son gün 20 Eylül 2020! 

Hikâye Yarışmasına Katılmak için: 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdIpQ3J8aa0P_66kdpYUP3MOE_6L4IoW2sBZuggWE-JPfUefA/viewform


16-20 Eylül – Hareketlilik Yarışı: Strava adlı mobil uygulama aracılığı ile katılımcıların 16-20 Eylül tarihleri arasında, istedikleri herhangi bir yerde, yaptığı egzersizlerin kaydı toplanarak değerlendirilecektir. Katılımcılar tarafından yapılan her 6 km yürüyüş/koşu veya 12 km bisiklet sürüşü başına, egzersizi yapan katılımcı adına Hacettepe Üniversitesi Mezunlar Derneği (HÜMED) tarafından Hacettepe Üniversitesi Mezunlar Ormanı’na birer adet fidan bağışı yapılacaktır. Bu sınırların altında kalan katılımcılar Hareketlilik Çekilişine katılamayacaktır.

Katılmak İçin: https://www.strava.com/clubs/GAE-EMW


21 Eylül – Yelken Eğitimi: Yelken sporunu öğrenmek isteyen gençleri hedef alan bu etkinlikte eğitim profesyoneller tarafından çevrimiçi (online) bir platformda verilecektir. Etkinlik sonunda katılımcılar sertfika almaya hak kazanacaktır. Ayrıca katılan her katılımcı adına Hacettepe Üniversitesi Mezunlar Ormanı’na, Hacettepe Üniversitesi Mezunlar Derneği (HÜMED) tarafından bir fidan bağışlanacaktır.

AYRINTILAR İÇİN TIKLAYINIZ


22 Eylül – Kapanış Töreni: Fiziksel olarak Ankara Bilim Üniversitesi Konferans Salonunda yer alacak bu kapanış buluşmasına katılımcılarımız çevrimiçi (online) olarak katılabilecektir. Çeşitli konuşmacılara yer verilecek bu etkinlikte çekiliş sonuçları ve Hikâye Yarışması ödül kazananları açıklanacaktır. Ayrıca katılan her katılımcı adına Hacettepe Üniversitesi Mezunlar Ormanı’na, Hacettepe Üniversitesi Mezunlar Derneği (HÜMED) tarafından bir fidan bağışlanacaktır.


ETKİNLİK PAYDAŞLARI:

           

DESTEKLEYENLER

Tüm paydaşlara ve destek verenlere teşekkür ederiz.

Bağlantı adresleri:

https://www.gelecek.org.tr/events-1/avrupa-hareketlilik-haftasi-gae-sanal-etkinlikleri