HÜMED ve AIESEC ANKARA ŞUBESİ ARASINDAKİ İŞBİRLİĞİ BAŞLADI

HÜMED ve AIESEC ANKARA ŞUBESİ ARASINDAKİ İŞBİRLİĞİ BAŞLADI

Hacettepe Üniversitesi öğrencileri ve mezunları, HÜMED ve AIESEC Ankara Şubesi arasındaki işbirliği ile yurtdışı staj programlarına katılabilecekler.

AIESEC ANKARA ile HÜMED arasında 22 Nisan 2019 günü işbirliği sözleşmesi imzalandı.

Hacettepe Üniversite Mezunlar Derneği (HÜMED) ve AIESEC Ankara, Hacettepe öğrencilerinin AIESEC’in sağladığı Yurt Dışı Girişimcilik ve Kurumsal Staj Programları için destekleyici çalışmaları konusunda işbirliği  yapacaklar.

Ayrıca, AIESEC’in Yurt Dışı Girişimcilik ve Kurumsal Staj Programları’nı  duyurmak, Hacettepe Üniversitesi Mezunlar Derneği’nin etkinlikleri ve projeleri için AIESEC Ankara Şubesi tarafından kendi üye ve işbirliği içindeki öğrenci kulüplerine, firmalara ve Sivil Toplum Kuruluşlarına tanıtım desteği de sağlanacak.

HÜMED Yönetim Kurulu Başkanı İ. İlker Tabak ile AIESEC ANKARA Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Rumeysa Göçer arasında imzalanarak yürürlüğe giren işbirliği kapsamında;

  1. AIESEC Ankara, Hacettepe Üniversitesi Mezunlar Derneği’nin isteği doğrultusunda, düzenlediği etkinlik, organizasyon detay bilgi ve tarihlerini; partner firmalarına ve öğrencilerine yıl boyunca her bir etkinlik için e-posta ve sosyal medya mecralarında duyuracaktır.
  2. AIESEC Ankara ve Hacettepe Üniversitesi Mezunlar Derneği’ne ait sosyal medya hesaplarında yapılan paylaşımlardan uygun bulduklarını ayrıca kendi sosyal medya kanallarından duyurmak üzere yayınlayacaktır.
  3. Taraflar, düzenledikleri ücretsiz eğitimlere kendi üyelerini davet edeceklerdir. Ücretli eğitimler için ise Yönetim Kurulunun uygun oluru ile kontenjan tahsis edilebilecektir.
  4. Hacettepe Üniversitesi Mezunlar Derneği, bünyesindeki tüm öğrencilere AIESEC programları ile ilgili güncel bilgilendirme mesajı gönderilecektir.
  5. Hacettepe Üniversitesi Mezunlar Derneği’nin bünyesindeki öğrencilere AIESEC Ankara tarafından sağlanan dış kaynaklı eğitimlere kontenjan verilerek, katılma hakkına sahip olacaktır.
  6. Hacettepe Üniversitesi Mezunlar Derneği, uygun görüldüğü takdirde AIESEC Ankara, bünyesinde öğrencilere AIESEC programları ile ilgili bilgilendirme sunumları yapacaktır. Birlikte işbirlikleri sağlamak üzere proje geliştirmek amacıyla çalışma grupları oluşturarak çalışabileceklerdir. Hazırlanan projeler her iki Yönetim Kurulunun onayından sonra yürürlüğe girecektir.
  7. Hacettepe Üniversitesi Mezunlar Derneği, uygun görüldüğü takdirde kendi bünyesinde bulunan üyelerine AIESEC, Global Entrepreneur (Girişimcilik Stajları) ve Global Talent (Kurumsal Stajlar) programı hakkında bilgilendirme mesajı gönderilmesini sağlayacaktır. İşbirliği yapan kişi ve firmaların iletişimlerini yürütecektir.
  8. Taraflar bu ortaklığı, kendi web sitelerinde yayınlayacakları haber üzerinde logo ve görsel ile duyurabileceklerdir.
  9. AIESEC ve HÜMED uygun gördüğü takdirde yetkililerini düzenledikleri organizasyonlara davet edecek, davetli taraf burada stant açabilme yetkisine sahip olabilecek, tanıtım materyali kullanabilecektir.