MeetUP Canlı Sohbetler: Salgın Sürecinde STK Olmak

MeetUP Canlı Sohbetler: Salgın Sürecinde STK Olmak

Ali Aykut ARIK (@ieeehacettepe) ile İ. İlker TABAK (@ilkertabak)

Söyleşisi

Salgın Sürecinde STK Olmak

@ieeehacettepe
‘MeetUp: Kampüs Sohbetleri’ online platformda! ‘MeetUp: Canlı Sohbetler’ olarak sürece ayak uyduran etkinliğimizin bu haftaki konuğu Hacettepe Üniversitesi Mezunlar Derneği başkanı İlker TABAK. Aynı zamanda TBK Bilişim Sistemleri AŞ. kurucusu olan İlker Bey ile salgın döneminde sivil toplum kuruluşları, meslek gruplarındaki değişimler ve HUMED hakkında konuşacağız. 28 Mayıs Perşembe günü saat 21.00’da instagramda canlı yayında görüşmek üzere!

‘MeetUp: Campus Chat’ will be online on This Thursday!

As ‘MeetUp: Live Chats’, this week’s guest of our event that keeps up with the process we spent; İlker TABAK, who is the head of Hacettepe University Alumni Association and also the founder of TBK Bilişim Sistemleri AŞ. We are going to talk about NGOs, changes in occupational groups and HUMED during the epidemic with Mr. Tabak.

Let’s be Together!!
Live on Instagram at 9pm on 28th May.

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

HU Mezunlar Derneği Başkanı İlker TABAK ile Canlı Yayın

IEEE Hacettepe (@ieeehacettepe)’in paylaştığı bir gönderi ()


İ. İlker Tabak kimdir?

İ. İlker Tabak İzmir’de doğmuştur. 1982’de İzmir Atatürk Lisesi’ni, 1987 yılında Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği’ni, 2005’te Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdi.

Şubat 1987’de başladığı profesyonel meslek yaşamında programcı, sistem çözümleyici, yazılım müdürü, proje yöneticisi olarak çeşitli projelerde görev aldı.

Mayıs 1995’te katıldığı Bilişim Ltd’de (şimdi AŞ) “Pazarlama ve Satış Müdürü” ve “Yürütme (İcra) Kurulu Üyesi” olarak Mart 2017’ye kadar görev yaptı.

Mayıs 2017’de kurduğu TBK Bilişim Sistemleri San. ve Tic. AŞ’de çalışma yaşamını sürdüren İlker Tabak, meslek yaşamı boyunca yazılım uzmanı ve proje yöneticisi olarak birçok bilişim projesinde görev almıştır.

Türkiye Bilişim Derneği (TBD, kuruluşu 1971) ve TMMOB Bilgisayar Mühendisleri Odası (BMO, kuruluşu 2012) üyesi (3. Dönem Onur Kurulu Üyesi (2016-2018), 4. Dönem BMO Eğitim Kom. Bşk. (2018-…)), Türkiye Bilişim Vakfı (TBV, kuruluşu 1995) kurucu üyesi olan Tabak, Yenişehir Gençlik ve Spor Kulübü (kuruluşu 1954) Yönetim Kurulu Üyeliği (2007-2008) ve Hacettepe Üniversitesi Mezunlar Derneği (HÜMED, kuruluşu 1999) Yönetim Kurulu Üyeliği de (2009-2013) yapmıştır.

İlker Tabak, TBD Yönetim Kurulları’nda 19. Dönemden itibaren (Kasım 1992) Üye, Genel Yazman ve 2. Başkan olarak 22 yıl görev yapmıştır. TBD Ankara Şubesi Başkanlığı (2011-2013) ve TBD Yönetim Kurulu Başkanlığı da (2015-2017) yapan İlker Tabak, TBD çatısı altında mesleki konularda çeşitli çalışma gruplarında görev almıştır. Halen TBD Onur Kurulu Üyesi (2017-…) olan İ. İlker Tabak, mesleki bildiri ve yayınlarının yanı sıra, Yayın Kurulu Üyesi ve editörlerinden biri olduğu TBD Bilişim Dergisi’nde düzenli olarak yazılar yazmaktadır. TBD Divan Başkanlığı da yapan İ. İlker Tabak, halen TBD Özenli Türkçe ÇG Bşk., TBD İcra Kurulu Başkan Yrd. ve TBD Yerli ve Milli Yazılım Endüstrisi ÇG Üyesidir.

Mart 2017’de başladığı HÜMED Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürmekte olan İlker Tabak, evli ve iki çocuk babasıdır.

Ayrıntılar için www.ilkertabak.com.tr sayfasını ziyaret ediniz…