Rönesans Holding Pusula Genç Keşif Programı

Rönesans Holding Pusula Genç Keşif Programı

Pusula Nedir?

Pusula, Üniversitelerin lisans bölümlerinden mezun gençlerin gelecek ile ilgili kaygılarını azaltmak, eğitim hayatı ile iş hayatı arasında ara kesit olacak olan bir programdır.

Rönesans Eğitim Vakfı çatısı altında düzenlenen ve Rönesans bünyesinde iş imkânı sağlayan sosyal sorumluluk projesi olan Pusula, 2016 yılı Mayıs ayında başladı. Başvurular, değerlendirmeler ve mülakatlar ile Kasım 2016’da 100 gencin işbaşı yapmasıyla birincisi sonlandırıldı. İkincisi aynı takvime uygun olarak 2017 yılı içinde 120 gencin iş hayatına atılmasıyla sağlandı.

Eğitim hayatını yeni tamamlamış ve kafasında “Mezun olduk ya şimdi?” sorusuna cevap arayan gençlerin, eğitim aldıkları bölümlere uygun olarak yerleştirildikleri bir program olan Pusula; gençlerin geleceklerine pusula olma yolunda hazırlanan bir programdır.

Pusulanın Amacı Nedir?

Rönesans; yönetsel, eğitsel ve yol gösterici sürdürülebilirlik ilkeleri ile gençlere iş hayatında atacakları ilk adımda destek olma amacındadır.

Sürdürülebilir büyümeyi hedef edinen Rönesans, Pusula programı ile gençlerin iş hayatına başlamadan önce mesleki yeterlilik ve iş yerindeki yetkinlikler açısından kendilerini geliştirmelerinin yanı sıra iş kültürünü benimseyip çalışma hayatına adım atmalarını amaç edinmiştir.

İş arayan her yeni mezunun en büyük sorunu olan “iş tecrübesi” faktörü, Pusula programına başvuru yapan gençler için bir sorun teşkil etmemektedir.

Pusula; iş tecrübesi edinip öz geçmişlerine Rönesans’ı ekleyerek, kariyerlerine yön verecek gençler için kalıcı bir çözüm niteliği taşıma amacındadır.

Pusula Programı son başvuru tarihi 15 Eylül 2020 olarak belirlenmiştir. Programa yönelik detaylı bilgiye ve başvuru ekranına aşağıdaki link aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

ronesans.com/surdurulebilirlik/pusula/