ZEKÂNIN İZLERİ NÖRONLARDA MI GİZLİ?

ZEKÂNIN İZLERİ NÖRONLARDA MI GİZLİ?

Hacettepe Üniversitesi Mezunlar Derneği (HÜMED) olarak ilkini 23 Mayıs 2019’da yaparak başlattığımız ve 2023 yılı sonuna kadar sürecek bir dizi konferanstan oluşan “YÜZÜNCÜ YILINDA TÜRKİYE KONFERANSLARI”nın üçüncüsünü ZEKÂNIN İZLERİ NÖRONLARDA MI GİZLİ? başlığında gerçekleştiriyoruz.

HÜMED olarak ülkemizin kurtuluş ve kuruluşunun 100. yılına karşılık gelen 2019 – 2023 döneminde bir dizi konferans yapmaya başladık.

YÜZÜNCÜ YILINDA TÜRKİYE KONFERANSLARI adını verdiğimiz bu serinin 3. buluşmasında ZEKANIN İZLERİ NÖRONLARDA MI GİZLİ? adlı konuşmasıyla Hacettepe Üniversitesi öğretim üyelerinden Sn. Doç. Dr. Serap AYDIN bizimle paylaştı.

Kendisine teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

HÜMED Yönetim Kurulu


Doç. Dr. Serap AYDIN Kimdir?

Lisans ve Yüksek Lisans derecelerini Elektrik-Elektronik-Mühendisliği (EEM) alanından alan Dr. Aydın, doktora derecesini ODTÜ EEM bünyesinde yürütülen Biyo-Medikal-Mühendislik (BMM) ana dalından, Doçentlik derecesini Mühendislik Bilimlerinden almıştır.

1994’ten bu yana akademisyen ve Öğretim Üyesi olarak devlet ve vakıf üniversitelerinde vizyoner katkılarda bulunan Dr. Aydın, 2018’de Hacettepe Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Temel Bilimler Bölümünde Biyofizik Ana-Bilim-Dalı kadrosuna katılmıştır.

Araştırma ve uzmanlık konuları; nöro-fizyolojik sistemlerin ve beyin aktivitelerinin modellenmesi, psikiyatrik bilimlerde sayısal tanı destek araçlarının geliştirilmesi, futuristik Tıp teknolojileri ve yapay zekâ uygulamalarıdır.

Uluslararası SCI indeksli dergi makaleleri ve konferans bildirileri internet üzerinden erişime açıktır:

https://avesis.hacettepe.edu.tr/serap.aydin
https://tr.linkedin.com/in/dr-serap-aydin


KAYIT FORMU

KONFERANS KATILIMI İÇİN AŞAĞIDAKİ BAĞLANTIYI KULLANIN:

Zoom ile katılım için TIKLAYINIZ

https://us02web.zoom.us/j/83975982544?pwd=TWlwVm5sbWFDTU5nYkg4Rk1GYTJLZz09

17 Mayıs 2020, Saat 17.00-19.00 (Zoom Webinar)

Kayıt ve katılımınızı diler bilgilerinize sunarız.