ERKİN ŞAHİNÖZ ile HÜMED EKONOMİ ZİRVESİ : Yıkıcı İnovasyon Blok Zinciri

ERKİN ŞAHİNÖZ ile HÜMED EKONOMİ ZİRVESİ : Yıkıcı İnovasyon Blok Zinciri

100. YILINDA TÜRKİYE KONFERANSLARI

ERKİN ŞAHİNÖZ ile HÜMED EKONOMİ ZİRVESİ: YIKICI İNOVASYON BLOK ZİNCİRİ

Tarih: 23 Mayıs 2019 saat 18:00’de

Yer: ANKARA Panora Sanat Merkezi

DAVETİYELER:

HÜMED ÜYELERİ için 20 TL/kişi

DİĞER KATILIMCILAR için 30 TL/kişi

bedeliyle BURS ÇALIŞMALARI BAĞIŞI karşılığında verilecektir.

Tel: +90 553 510 1197 / +90 312 305 2414 (Süheyla Demir – HÜMED)

e-posta : humed@humed.org.tr

20 TL ** ÖDEME İÇİN e-TAHSİLAT SİSTEMİNİ KULLANABİLİRSİNİZ.

SPONSORLUK DOSYASI için tıklayınız.

Hacettepe Üniversitesi Mezunlar Derneği (HÜMED) olarak 23 Mayıs 2019 Perşembe günü Panora Sanat Merkezi’nde “YIKICI INOVASYON BLOK ZİNCİR” teması ile zirvemizi düzenleyeceğiz. Adı geçen organizasyon bünyesinde yurt içinden gelecek olan çok değerli konuşmacımız olacaktır. Ekonomist Erkin Şahinöz çok kıymetli deneyimleri ile bizlerle birlikte olacaklar.

ERKİN ŞAHİNÖZ

İstanbul doğumlu olan Erkin Şahinöz, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği’nde tamamlamıştır. ABD’de University of Nebraska’da burslu olarak önce MBA yapmış sonra da aynı üniversitede ekonomi üzerine yüksek eğitimini tamamlamıştır. Şahinöz, 2002 yılında Nebraska eyaletinin en başarılı genç iş adamı ödülüne layık görülmüştür. Profesyonel çalışma hayatına 1999 yılında Araştırma Asistanı olarak başlamış, 2000-2002 yılları arasında ABD’nin ulusal danışmanlık şirketi Business Development Center’da bankalardan reel sektöre çok farklı sektör ve işkollarındaki şirketlere danışmanlık yapmıştır. Danışmanlık yaptığı firmalar arasında First National Bank of Omaha, Oberon Entertainment Properties, American Title, Ashley Furniture ve Ryan Enterprises bulunmaktadır.

2002 yılında ABD Merkez Bankası (FED) tarafından ekonomist olarak transfer edilmiştir. Opsiyonları kullanarak geliştirdiği, merkez bankalarının faiz değişikliklerini tahmin eden finansal model ile terfi almış ve FED’e Ekonomik Araştırmalar Grubu Direktörü olarak atanmıştır. 2007 yılında Türkiye’ye dönmüş ve Yurtiçi Kargo’yu da bünyesinde barındıran Arıkanlı Holding’te Strateji Koordinatörlüğü ve İş Geliştirme bölümünü kurmuştur. 2009 yılında Avusturya’nın en büyük bankası Erste Bank’ın Türkiye Genel Müdürlüğü’ne atanmıştır. Türkiye operasyonlarını sıfırdan kurarak Türkiye’de yatırımı olan yabancı ve yerli kurumsal yatırımcılara brokerage/yatırım bankacılığı hizmeti vermiştir. Birçok firmanın kurumsal finansman, halka arz süreçlerini yönetmiştir.

Şahinöz, Dünya Gazetesi başta olmak üzere birçok ulusal dergi ve gazetede köşe yazarlığı yapıyor. Ayrıca NTV, CNN Türk, TRT Haber, TGRT gibi TV kanallarında düzenli olarak ekonomi ve piyasa yorumculuğu yapıyor. Ayrıca Eylül 2018’den beri Tele 1’de Ekoparazit programını yapmaktadır. Başta İstanbul Sanayi Odası (İSO) olmak üzere birçok kurumun da Strateji / İş Geliştirme ve Ekonomi Danışmanı olarak çalışıyor. Aynı zamanda bankalara ve reel sektör firmalarına çok çeşitli alanlarda eğitimler veriyor ve danışmanlık hizmeti sağlıyor. Aksa Enerji’nin de Yönetim Kurulu Üyesi olarak hizmet veriyor.