HÜMED ve HÜTBAT İşbirliği Başladı

HÜMED ve HÜTBAT İşbirliği Başladı

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilimsel Araştırma Topluluğu (HÜTBAT) (https://hutbat.org/) ile Hacettepe Üniversitesi Mezunlar Derneği (HÜMED) arasında, 7 Ocak 2022 günü imzalanan işbirliği protokolü yürürlüğe girdi.

HÜMED Yönetim Kurulu Başkanı İ. İlker Tabak ile HÜTBAT Başkanı Gökberk Emiroğlu ve HÜTBAT üyeleri  Azra Melis Atıcı ve Halil Emre Kocaeli de imza töreninde yer aldılar.

Azra Melis Atıcı, Halil Emre Kocaeli, Gökberk Emiroğlu, İ. İlker Tabak

İşbirliği kapsamında HÜTBAT ile HÜMED arasındaki bilimsel etkinlikler, araştırma, meslek içi eğitim konularındaki anlayışlarını, karşılıklı ilgileri çerçevesinde ve her iki kuruluşun üyeleri, eğitmenleri, çalışanları ve öğrenci üyeleri arasındaki ilişkileri teşvik etmek, mevcut olanları geliştirmek ve işbirliği çalışmalarının sonuçlarının ortak kullanımını sağlamak ve bunları yayımlamak, tarafların bilimsel amaçlı organizasyonlardaki deneyimlerini birbirlerine aktarmak amaçlanmaktadır.

Bu amaç doğrultusunda HÜTBAT tarafından 17-19 Şubat 2022 günlenlerinde gerçekleştirilecek olan XIV. Bilim Günleri Etkinliği (https://bilimgunleri.hutbat.org/) için katkı verilmesine ve destekleyen kuruluşlar arasında HÜMED’in de yer almasına karar verildi.

BİLİM GÜNLERİ

Bilim Günleri; her sene topluluğumuz tarafından düzenlenen; alanında uzman, saygın ve bilim çevrelerince tanınan tıp doktorlarını, hocalarını ve Türkiye’nin dört bir yanından yaklaşık 600 tıp fakültesi öğrencisini bir araya getiren, bilimsel ve sosyal programlardan oluşan, 3 gün süren kapsamlı bir etkinliktir.